Fikk den boka i gave for noen år siden faktisk. Når jeg leste den da, synes jeg den var sykt kjedelig og gammeldags. Åpnet den igjen i går, og var helt overrasket over hvor mye bra som sto der. Det må jo tyde på utvikling
Står veldig mye nyttig der om hvordan klær skal passe perfekt til kroppen og til hverandre, og en del om tekstiler, tradisjoner og historie, "skikk og bruk" osv.
Veldig nyttig når man skal legge en del penger i dress f.eks.!
Står også litt om mer "casual" (i den sanne betydningen av ordet, IKKE leisure) stil, f.eks. blazere, cardigans osv.
En del av det er veldig "etter boka" og kan lett avvikes fra en del, men er greit å vite "fasiten" før man begynner å eksperimentere
Ang. kortermet skjorte; er det bare jeg som synes det ser jævlig ut (gjelder ikke polo-skjorter)? Da synes jeg langermet skjorte med oppbretta ermer er mye fetere!